Захист техніки від поганої напруги

_

Зміст моєї статті "Захист техніки від поганої напруги"

Три кроки для захисту техніки від поганої напруги:

Ремонт електромереж

Це є першою і найголовнішою дієвою мірою. Зазвичай погане обслуговування електромереж є основною причиною поганої напруги, і відповідно, виходу з ладу приладів. Електрик повинен періодично оглядати Ваші електромережі, при потребі проводити відповідні роботи.

Як це відбувається на практиці?

Якщо з’єднання кабелів виконуються непрофесійно, ці місця плавляться. Внаслідок цього напруга на прилади поступає нижчою або вищою, ніж це потрібно для безпечної роботи приладів.

В разі потреби знайти несправності або зробити необхідні виміри (вимірювання струмів витоку і опору ізоляції в електропроводці, тощо) за допомогою спеціальних приладів, до мене можна звернутися.

Встановлення реле контролю напруги 

Реле контролю напруги Zubr D25
Реле контролю напруги Zubr D25

Другою дієвою мірою захисту приладів від небезпечної напруги є встановлення реле контролю напруги. Реле буде відсікати напругу, якщо вона стає протягом доби неприйнятною для приладів. Рекомендую реле фірми zubr.ua – https://epicentrk.ua/ua/shop/rele-napryazheniya/fs/brand-zubr/.

Реле самостійно і без участі людини вимикається і вмикається.

Встановлення стабілізатора напруги

Третьою дієвою мірою захисту приладів від небезпечної напруги є встановлення стабілізатора напруги при наявності на це бажання і можливості. Стабілізатор буде підтримувати напругу вдома ідеальною і безпечною для електроприладів. Рекомендую стабілізатори цієї фірми –  https://volter.ua/. Також рекомендую https://eleks.com.ua/.

На їхньому сайті також за допомогою калькулятора можна підібрати потрібну потужність стабілізатору, якщо помітити галочкою саме ті електроприлади, які одночасно плануєте вмикати у Вашій квартирі.

Кондиціонер при запуску споживає струм у 5-6 разів більший ніж при роботі. Холодильник при запуску споживає струм у 2-10 разів більше ніж при роботі. 

Це ж стосується пральних машин і пилососів. При виборі стабілізатора потрібно враховувати величину саме пускових струмів. 

На практиці потужні прилади знижують своєю роботою напругу і доводиться стабілізатором підтримувати напругу на належному рівні. 

Слід купувати стабілізатор в два-три рази більш потужніший ніж сумарна потужність приладів, які одночасно плануєте вмикати. 

Стабілізатор самостійно і без участі людини виконує всі свої функції: стабілізує напругу, а також при потребі вимикається і вмикається. Зазвичай він працює без вимикань.

Яка напруга повинна бути в Україні?

Україна перейшла із стандарту 220 вольт на стандарт 230 вольт. 

Нормативами дозволяються відхилення напруги в межах менше чи більше стандарту на 10%.

Яка напруга є нормальною для електроприладів?

  • Холодильники. 220 – 240 вольт.
  • Пральні машини. 205 – 235 вольт. 
  • Сучасні телевізори. 200 – 250 вольт.
  • Сучасні кондиціонери. 200 – 240 вольт.
  • Комп’ютери. 200 – 240 вольт.
  • Зарядні пристрої для смартфонів. 200 – 250 вольт.

На який діапазон напруги повинно бути налаштоване реле контролю напруги?

Електроприлади, які виробляються для використання в Україні, спроектовані таким чином, що повинні нормально функціонувати як при напрузі 220 вольт, так і при напрузі 230 вольт.

Пам’ятаємо, що відхилення в більшу і меншу сторону від стандарту напруги у 10 відсотків допускаються. 

Маємо одночасно діючі межі 198 – 242 вольта, і межі 207 – 253 вольта. 

Тобто, налаштовуючи реле для роботи в діапазоні напруг від 198 до 253 вольт, ми не виходимо за робочі межі обох діючих стандартів.

Як вберегти холодильник і кондиціонер?

Крім відсікання поганої напруги на ці прилади за допомогою реле контролю напруги, також заради збереження цих приладів обов’язково слід встановлювати в реле час його затримки перед повторним увімкненням: 3 – 5 хвилин.

Завжди радий Вашим зверненням! Я на зв’язку цілодобово.

Будь ласка, якщо Вас цікавить, ось нижче посилання на інші сторінки на цьому ж сайті:

А ось, будь ласка, тут нижче всі мої статті (можна натиснути і перейти):

Для набору номера натисніть:

Мої профілі для зв’язку:

Доброго Вам здоров’я! 

P.S. Авторські права на статті мого сайту, належать мені, електрику Артему. 

©Кравченко А.В., https://elektrik-in.kiev.ua/, 2024

5 2 голосів
Рейтинг статті
0
Задайте питання електрику!x